Структура та органи управління закладу освіти

Управління закладом

Керівництво закладом здійснює його директор. Директором школи може бути особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу педагогічну освіту ступеня на рівні спеціаліста або магістра, стаж педагогічної роботи не менше трьох років, організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.

Директор школи призначається Покровською селищною радою за результатами конкурсного відбору, шляхом укладання контракту строком на шість років (строком на два роки - для особи, яка призначається вперше на посаду директора школи).

Керівник закладу освіти в межах наданих йому повноважень:

-     організовує діяльність закладу освіти;

-     вирішує питання фінансово-господарської діяльності закладу освіти;

-     призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов’язки;

-      забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;

-      забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

-      забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю закладу освіти;

-      сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування закладу освіти;

-      сприяє здоровому способу життя здобувачів освіти та працівників закладу освіти;

-      здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу освіти.

Керівник закладу є головою педагогічної ради - постійно діючого колегіального органу управління закладом.

Засідання педагогічної ради проводяться у міру потреби, але не менш як чотири рази на рік.

Педагогічна рада розглядає питання:

-      удосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу;

-      планування та режиму роботи закладу;

-      варіантної складової робочого навчального плану;

-      переведення учнів до наступного класу і їх випуску , видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за успіхи у навчанні;

-      підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи, впровадження у навчально-виховний процес досягнень науки і передового педагогічного досвіду;

-      участі в інноваційній та експериментальній діяльності закладу, співпраці з вищими навчальними закладами та науковими установами;

-      морального та матеріального заохочення учнів та працівників закладу;

-      морального заохочення батьків та осіб, які їх замінюють, та громадських діячів, які беруть участь в організації навчально-виховного процесу;

-      притягнення до дисциплінарної відповідальності учнів, працівників закладу за невиконання ними своїх обов'язків;

-      педагогічна рада розглядає також інші питання, пов'язані з діяльністю закладу.

Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу освіти є загальні збори (конференція) колективу, що скликаються не менш як один раз на рік.

Загальні збори (конференція) заслуховують звіт директора про здійснення керівництва закладом, розглядають питання освітньої, методичної, економічної і фінансово-господарської діяльності закладу.

У період між загальними зборами (конференціями) діє рада навчального закладу. До складу ради школи обираються пропорційно представники від педагогічного колективу, учнів школи ІІ-ІІІ ступеня, батьків. Рада організовує виконання рішень загальних зборів (конференцій), затверджує режим роботи закладу, зміцнення матеріально - технічної бази, поповнення і використання бюджету закладу.

За рішенням загальних зборів (конференцій) можуть створюватися і діяти рада закладу, діяльність якої регулюється його Статутом, а також піклувальна рада, учнівський комітет, батьківський комітет, методичні комісії, асоціації тощо, Положення про які розробляє і затверджує Міністерство освіти і науки України.

Члени піклувальної ради закладу обираються на загальних зборах (конференціях). Склад піклувальної ради формується з представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, навчальних закладів та окремих громадян.

Піклувальна рада вживає заходів до зміцнення матеріально- технічної і навчально-методичної бази, залучення додаткових джерел фінансування закладу, поліпшення умов для організації навчально-виховного процесу, стимулювання творчої праці педагогічних працівників.