Схема самоврядування

Самоврядування в школі

Самоврядування – це насамперед керування людини собою, вибудова своєї особистості, самостійне керівництво своїм розвитком, інакше – самовиховання. ( В. Сухомлинський ).

Дитяче самоврядування в нашій школі існує давно.

Воно здійснюється через роботу шкільної організації « Червона кали -на». Організація охоплює учнів початкових класів та орган самоврядування – Раду лідерів ( учнів 5-11кл.) Учнівське самоврядування – спосіб організації, життя учнівського колективу. В учнів виробляється почуття господаря школи, класу. Всією роботою учнівського самоврядування керує шкільна Рада, яка нараховує 14 учнів 5-11кл. Рада лідерів обирає голову і заступника. З метою формування у дитини громадянськості серед учнів 1-4кл. було створено дитячу організацію  «Країна Лелеченят» - це організація школярів від 6 до 10 років. Жителі « Країни Лелеченят» називаються лелеченятами. В країні є свої традиції, закони. Класи – гніздечка протягом 9 місяців подорожують по 4 станціях – напрямках. Я – вишнівчанин, Я – талановитий, Я – трудівник, Я – спортсмен. На початку навчального року в кожному гніздечку ( класі ) обирається лідер. Лідери класів утворюють пташину раду. Систематично щопонеділка для жителів « Країни Лелеченят » проводиться загальна дисциплінарна лінійка, що сприяє вихованню у дітей дисципліни, відповідальності, охайності, порядку. Дорослими лідерами виступають заступник директора з виховної роботи, педагог – організатор та вчителі.

Лідера школи вибирають раз у два роки. Класні колективи висувають по одному командиру на лідера школи ( учні 8 – 11класів ). Виборці із висунутих командирів обирають одного – голосуванням (більшістю). Центри при раді формуються із урахуванням думки лідера школи та командирів класу.

В учнівському самоврядуванні школи є свій статут, основні напрямки діяльності:

*навчально – пізнавальний центр,

*центр соціально – корисної дії,

*центр захисту прав дитини,

*спортивний центр,

*центр барви творчості,

*центр зв’язку з громадськістю.

Кожен клас оформляє куточок, в якому є девіз, назва загону, обов’язки учнів.

Члени учнівської Ради мають своє представництво в Раді школи, де мають змогу нарівні з дорослими вирішувати важливі питання.

Наприкінці навчального року підбиваються підсумки роботи кожного колективу. Враховуються такі аспекти роботи: навчання, дисципліна, збереження шкільного майна, участь у виховних заходах, ініціатива у проведенні різних корисних справ. Найактивніші учнівські колективи нагороджуються грамотами.

Мир вам люди, в цій оселі!

Будьте радісні, веселі,

Всім здоров´я вам бажаю

Щастя й долі в нашім колі.

Презентація лідера Вишнівської ЗОШ І - ІІІ ст..pptx

Рада лідерів школи.docx

Учнівська рада тісно співпрацює з класними керівниками та вчителями-предметниками, адміністрацією школи. Бере активну участь в організації та проведенні всіх заходів у школі. Чимало з них стали традиційними: «День здоров’я», «День самоврядування», « Свято врожаю», « Великодній ярмарок», святкові лінійки до Дня визволення Покровщини, лінійка-реківєм до Дня пам’яті жертв голодомору, Чорнобильської аварії та до Дня соборності України, « Осінній бал», « День Святого Валентина», « Вечір зустрічі з випускниками», « День дитинства»  благочинні акції «Турбота», «Милосердя», «Доброго ранку, ветеране!» та свято до Дня рідної мови .

Адміністрація школи приділяє увагу ролі учнівського самоврядування в системі управління школою, сприяє підвищенню рівня самоорганізації, виявленню і розкриттю лідерського потенціалу учнів, ефективності в організації учнівського самоврядування.

Виховна робота планується на рік, згідно місячників:

 листопад « місячник превентивного виховання» ;

 лютий  « місячник морально-правового виховання» ;

 травень « місячник трудового виховання  та здорового способу життя»

Педагогічний колектив залучає школярів до активної екологічної діяльності. Щорічно проводяться :

• акції «Посади дерево», «Шкільна клумба», «День довкілля», « Будиночок для птахів» ,

На виконання програми «Творча обдарованість», враховуючи інтереси і потреби учнів у школі організовано роботу гуртків :

Тараненко С.В Крім того учні відвідують гуртки у будинку культури та музичну школу.

 День фізкультури і спорту,

 Осінній бал,

 вечори для старшокласників,

 День захисту дітей,

 свято « Прощання з дитинством»,

 випускний вечір та інші.

З метою виховання в учнів потреби у регулярних заняттях фізкультурою та спортом, в утвердженні здорового способу життя, формування та об’єднання класних колективів у школі проводяться спортивні змагання з:

 баскетболу,

 змагання з шахів та шашок,

 день туриста ,

Учні  навчального закладу  завжди беруть  активну участь у шкільних , районних,  обласних конкурсах  і займають призові місця.

Така робота дає позитивні наслідки. За останні 5 років в мікрорайоні школи немає дітей шкільного віку, що не навчаються.

<span times="" new="" roman'"="">Учні школи – активні учасники обласних, районних турнірів, конкурсів.